
Ранні весняні заморозки завдали значної шкоди ріпаку. Квіти головного пагона обмерзли. Під час збирання врожаю потрібно докласти всіх зусиль, щоб мінімізувати втрати продукції. Стручки ріпаку — це дуже чутливі біологічні утворення. Вони легко розкриваються або лопаються, і птахи чи сильний вітер можуть легко вививати з них насіння. Навіть якщо ранкова роса постійно змочує стручки, а вдень вони висихають, це також сприяє їх відкриванню.
Препарат Laminex® LP-45 — це клей для стручків, який після обприскування утворює на поверхні рослини водонерозчинну напівпроникну мембрану. Ця мембрана залишається на оброблених ділянках протягом приблизно 20–30 днів. Вона не перешкоджає природному випаровуванню вологи з рослини, але запобігає поглинанню вологи через надземні частини, що зупиняє повторне змочування стручків. Таким чином препарат за допомогою простої фізичної дії — напівпроникної мембрани на поверхні рослини — сприяє швидшому завершенню природних процесів дозрівання, не впливаючи негативно на їх перебіг та накопичення олії. Оброблені стручки не розкриваються і не лопаються.
При застосуванні разом із десикантами препарат вносять у фазі 70% стиглості стручків, за 7–14 днів до збирання врожаю, одночасно з десикантами. Важливою перевагою Laminex® LP-45 є наявність дозволу на використання як засобу для запобігання зриву обприскувача (дрифт-контроль). Оскільки при застосуванні десикантів використання таких засобів є обов’язковим, то разом з Laminex® LP-45 немає необхідності додатково купувати окремий препарат для дрифт-контролю — він вирішує одразу обидві задачі.
Якщо застосовувати Laminex® LP-45 самостійно для зниження втрат ріпаку через обсипання, то його слід вносити від початку пожовтіння стручків до 30% їх стиглості, у дозі 0,8–1 л/га, за 3–4 тижні до передбачуваного збирання врожаю (період пожовтіння — фазa BBCH 80–87). Для обробки наземними обприскувачами використовують 200–400 л води на гектар, для авіаційного внесення — 60–80 л води. Важливо дотримуватися послідовності змішування: препарат додають у воду для досягнення оптимального розчинення.