
У сучасному сільському господарстві зростає інтерес до точних та цільових методів захисту рослин. Одним із найперспективніших інструментів у цьому напрямку є дронові технології, які відкривають нові можливості для більш сталого, ефективного та розумного землеробства. Попри регуляторні вимоги, зокрема щодо застосування пестицидів і біологічних препаратів, потенціал дронів в агросекторі стрімко зростає.
У сільському господарстві використовуються два основних типи дронів:
- Дрони для зйомки, які створюють високоточні ортофотоплани з полів для виявлення уражень культур і подальшого аналізу;
- Дрони для обприскування, які дозволяють проводити цільову обробку незалежно від стану ґрунту, висоти рослин чи польових умов.
Перевага обприскування дронами полягає в точності та економії — застосовуються малі об'єми рідини (20–40 л/га порівняно з традиційними 200–400 л/га), а GPS-навігація дозволяє працювати навіть у важкодоступних місцях. Це не лише зменшує потребу в робочій силі, а й мінімізує обсяги препаратів, які потрапляють у довкілля.
Угорщина є однією з лідерів у Європі за частиною нормативного врегулювання використання дронів. Усі операції, що виходять за межі відкритої (Open) категорії польотів, вимагають наявності відповідних дозволів від Національного органу з питань авіації або Міністерства оборони. Нанесення засобів захисту рослин за допомогою дронів дозволене лише за наявності таких дозволів, а також після проходження сертифікаційного навчання та внесення до реєстру NÉBIH.
Дозволено використовувати тільки ті препарати, які мають офіційний дозвіл для внесення за допомогою дронів або не потребують реєстрації (наприклад, деякі біостимулятори).
Компанія Corteva Agriscience, один із глобальних лідерів у сфері аграрних технологій, активно впроваджує дронові рішення у свої наукові дослідження в Угорщині з 2024 року. Четверо її агрономів увійшли до першої сотні ліцензованих пілотів дронів для захисту рослин. Компанія застосовує як знімальні дрони для моніторингу, так і два обприскувальні дрони для тестування власних препаратів на дослідних полях.
У портфелі Corteva є препарат Suvisio® 200 SC, який має дозвіл на застосування за допомогою дронів в Угорщині. Також до біологічної лінійки входять BioForge®, Harbest® і Cellerate® — біостимулятори, що також можуть вноситися дронами.
Інновації завжди були частиною сільського господарства. Сьогодні дрони стали важливою частиною аграрної трансформації. Corteva продовжує активно впроваджувати ці рішення в дослідницькій роботі, щоб підвищити точність, зменшити навантаження на довкілля та забезпечити стабільну продуктивність сільського господарства.