
У Туркестанській області фермери поступово переходять із вирощування бавовни на соняшник, повідомляє 24.kz. У Сауранському районі місцеві аграрії вже засіяли 250 гектарів полів насінням пізнього сорту соняшнику, розраховуючи зібрати врожай восени та експортувати його за кордон.
Один із фермерів, Раджаб Карієв, має 30-річний досвід у землеробстві. З 2007 року він очолює власне господарство і до минулого року вирощував бавовну. Проте через низьку рентабельність і складність у вирощуванні, цьогоріч на 25 гектарах він віддав перевагу соняшнику. Посіви, що були закладені у квітні, зараз мають добрий стан, а очікувана врожайність — близько 3 тонн з гектара.
— Ми сіємо соняшник на тих ділянках, які добре підходять для цієї культури, — розповідає Карієв. — Зараз шукаємо партнерів серед виробничих цехів для смаження і пакування. Уже є покупці, які зацікавилися майбутнім урожаєм.
Насіння елітного сорту соняшнику фермер закупив у Китаї, а щоб упевнено стартувати з новою культурою, запросив агрономів із Узбекистану. Вони наразі супроводжують процес вирощування.
За словами агронома Іслама Рустамова, соняшники вже досягли висоти 1,82 м. Дозрівання очікується в середині серпня, а цвітіння розпочнеться за тиждень-два. Посіви виглядають здоровими і перспективними.
Як повідомляє Акторе Тюймебек, начальник відділу обласного управління сільського господарства, цього року в області соняшником засіяно близько 2 000 гектарів, які раніше використовувалися під бавовну. Найбільші площі припадають на райони Келес, Сариагаш, Казигурт, Шардара, Отирар і Сауран.
Соняшник переважно вирощується як сировина і наразі не переробляється на місцевих олійних заводах. Очікується, що врожай буде спрямований як на внутрішній ринок, так і на експорт.
Фермери, які вирощують олійні культури, можуть розраховувати на державну підтримку: субсидії покривають до 60% вартості добрив і 50% витрат на засоби захисту рослин. У майбутньому господарства планують впровадити крапельне зрошення для підвищення ефективності водокористування.